EMZR250ARA221MF80G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000h 105°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMZR250ARA221MF80G
  • Part No:
    EMZR250ARA221MF80G
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    6.3 x 7.7 mm
  • Voltage:
    25 VDC