EMZA630ADA101MJA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 63V 20% (10 X 10mm) SMD 400mA 2000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMZA630ADA101MJA0G
  • Part No:
    EMZA630ADA101MJA0G
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    10 x 10 mm
  • Voltage:
    63 VDC