EMZA250ADA331MHA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20%( 8 X 10mm) SMD 600mA 2000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMZA250ADA331MHA0G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMZA250ADA331MHA0G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    8 x 10 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    25 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 400
Ships today, if you order in Buy all 400 in-stock or the regular minimum order quantity of 500