EMVY160ADA220ME55G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22uF 16V 20% (5 X 5.2mm) SMD 95mA 1000h 105A°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: EMVY160ADA220ME55G
  • Part No:
    EMVY160ADA220ME55G
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    5 x 5.2 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    16 VDC