EMVL350ADA100ME60G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10uF 35V 20% (5 X 5.7mm) SMD 25mA 3000h 105°C T/R
Description +
Search Keywords: EMVL350ADA100ME60G
  • Part No:
    EMVL350ADA100ME60G
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    10 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Voltage:
    35 VDC