EMVJ6R3ADA220MD60G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22uF 6.3V 20% (4 X 5.7mm) SMD 21mA 2000h 105°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMVJ6R3ADA220MD60G
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMVJ6R3ADA220MD60G
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    2000
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Voltage:
    6.3 VDC