EMVH500GTR471MMH0S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (18 X 16.5mm) SMD 0.15 Ohm 920mA 5000h 125°C Automotive Tray
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Tray Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EMVH500GTR471MMH0S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EMVH500GTR471MMH0S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    300
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    18 x 16.5 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    50 VDC