EMVH100ADA221MHA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (8 X 10mm) SMD 0.4 Ohm 220mA 2000h 125°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVH100ADA221MHA0G
  • Part No:
    EMVH100ADA221MHA0G
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Voltage:
    10 VDC