EMVH100ADA101MH63G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (8 X 6.3mm) SMD 0.9 Ohm 110mA 1000h 125°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVH100ADA101MH63G
  • Part No:
    EMVH100ADA101MH63G
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    100 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C
  • Voltage:
    10 VDC