EMVE630ADA330MHA0G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 33uF 63V 20%( 8 X 10mm) SMD 140mA 2000h 105°C Automotive T/R
Description +
Search Keywords: EMVE630ADA330MHA0G
  • Part No:
    EMVE630ADA330MHA0G
    Yes
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    33 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    8 x 10 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    63 VDC