EMVE350ADA470MF80G
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 80mA 1000h 105°C Automotive T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
Search Keywords: EMVE350ADA470MF80G
  • Part No:
    EMVE350ADA470MF80G
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    900
  • Capacitance Value:
    47 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Surface Mount
  • Size:
    6.3 x 7.7 mm
  • Termination Style:
    N/R
  • Voltage:
    35 VDC