EMLA500ARA101MHA0G
Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitor - 100 µF - ±20% Tolerance - 50 V - 3000 Hrs @ 105°C - 340 mOhms - Radial, Can - SMD - Surface ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Aluminum Electrolytic Capacitor - 100 µF - ±20% Tolerance - 50 V - 3000 Hrs @ 105°C - 340 mOhms - Radial, Can - SMD - Surface Mount.