ELXZ630ELL102ML35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 2770mA 8000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXZ630ELL102ML35S
  • Part No:
    ELXZ630ELL102ML35S
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 35 mm
  • Voltage:
    63 VDC