ELXZ100ELL103MM35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 10000uF 10V 20% (18 X 35mm) Radial 7.5mm 3680mA 8000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXZ100ELL103MM35S
  • Part No:
    ELXZ100ELL103MM35S
  • HTS:
    250
  • Capacitance Value:
    10000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    18 x 35 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    10 VDC