ELXY500ELL331MJ30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1260mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXY500ELL331MJ30S
  • Part No:
    ELXY500ELL331MJ30S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    10 x 30 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    50 VDC