- ELXY500ELL122ML35S
Description
Cap Aluminum Lytic 1200uF 50V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 2320mA 8000h 105A°C Automotive Bulk
Search Keywords: ELXY500ELL122ML35S
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Chemi-Con
Part No:ELXY500ELL122ML35S
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532220020
Supplier Standard Pack:
500 -
Capacitance Value:1200 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-55 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Size:16 x 35 mm
Termination Style:Radial
Voltage:50 VDC