ELXY250ELL392ML40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3900uF 25V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 2900mA 8000h 105A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: ELXY250ELL392ML40S
  • Part No:
    ELXY250ELL392ML40S
  • HTS:
    250
  • Capacitance Value:
    3900 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 40 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    25 VDC