ELXV800ELL271ML20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 270uF 80V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 1240mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
Description +
Search Keywords: ELXV800ELL271ML20S
  • Part No:
    ELXV800ELL271ML20S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    270 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    80 VDC