ELXV250ELL272ML30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 2510mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXV250ELL272ML30S
  • Part No:
    ELXV250ELL272ML30S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    2700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    16 x 30 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    25 VDC