ELXV101EC3681MM40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 100V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 2370mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXV101EC3681MM40S
  • Part No:
    ELXV101EC3681MM40S
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    18 x 40 mm
  • Voltage:
    100 VDC