ELXV100ETE182MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1360mA 5000h 105A°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXV100ETE182MK20S
  • Part No:
    ELXV100ETE182MK20S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Voltage:
    10 VDC