ELXV100ELL182MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 10V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1360mA 5000h 105A°C Automotive Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXV100ELL182MK20S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ELXV100ELL182MK20S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    10 VDC