ELXS401VSN181MP35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1020mA 5000h 105A°C Automotive
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXS401VSN181MP35S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    ELXS401VSN181MP35S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    180 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    22 x 35 mm
  • Termination Style:
    Snap-In2202
  • Voltage:
    400 VDC