ELXM451VSN221MA35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 220uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1210mA 7000h 105A°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ELXM451VSN221MA35S
  • Part No:
    ELXM451VSN221MA35S
  • HTS:
  • COO:
    MY
  • ECCN:
    EAR99
    200
  • Capacitance Value:
    220 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -25 to 105 °C
  • Size:
    35 x 35 mm
  • Termination Style:
    Snap-In
  • Voltage:
    450 VDC