EKZN500ELL222ML40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 50V 20% (16 X 40mm) Radial 7.5mm 4500mA 10000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKZN500ELL222ML40S
  • Part No:
    EKZN500ELL222ML40S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    16 x 40 mm
  • Voltage:
    50 VDC