EKZN350ELL472MM40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 4700uF 35V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 4960mA 10000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKZN350ELL472MM40S
  • Part No:
    EKZN350ELL472MM40S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    4700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    18 x 40 mm
  • Voltage:
    35 VDC