EKZN160ELL332MK30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 3300uF 16V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 3660mA 10000h 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKZN160ELL332MK30S
  • Part No:
    EKZN160ELL332MK30S
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    3300 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 30 mm
  • Voltage:
    16 VDC