EKZN101ELL180MF11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 18uF 100V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 370mA 6000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Discontinued
Description +
Search Keywords: EKZN101ELL180MF11D
  • Part No:
    EKZN101ELL180MF11D
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    18 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    6.3 x 11 mm
  • Voltage:
    100 VDC