EKZM500ELL331MJ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1870mA 10000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKZM500ELL331MJ25S
  • Part No:
    EKZM500ELL331MJ25S
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    330 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 25 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    50 VDC
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 49
Ships today, if you order in Buy all 49 in-stock or the regular minimum order quantity of 50