EKZM160ETD101ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 345mA 6000h 105A°C Ammo
RoHS Compliant
Discontinued
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKZM160ETD101ME11D
  • Part No:
    EKZM160ETD101ME11D
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1002179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Voltage:
    162205VDC