EKZM100ELL152MJ16S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1500uF 10V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1760mA 10000h 105A°C Bulk
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKZM100ELL152MJ16S
  • Part No:
    EKZM100ELL152MJ16S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    1500 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Voltage:
    10 VDC