EKZE630ELL681MK40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 680uF 63V 20% (12.5 X 40mm) Radial 5mm 2800mA 5000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKZE630ELL681MK40S
  • Part No:
    EKZE630ELL681MK40S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    680 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 40 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    63 VDC