EKZE630ELL182MM40S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1800uF 63V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 3500mA 5000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKZE630ELL182MM40S
  • Part No:
    EKZE630ELL182MM40S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    1800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    18 x 40 mm
  • Voltage:
    63 VDC