EKZE350ETD122MK30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1200uF 35V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 3290mA 5000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKZE350ETD122MK30S
  • Part No:
    EKZE350ETD122MK30S
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    1200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 30 mm
  • Voltage:
    35 VDC