EKYB800ELL471MK30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 80V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 1950mA 10000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKYB800ELL471MK30S
  • Part No:
    EKYB800ELL471MK30S
  • HTS:
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 30 mm
  • Voltage:
    80 VDC