EKYB6R3ELL682ML20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2610mA 8000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKYB6R3ELL682ML20S
  • Part No:
    EKYB6R3ELL682ML20S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    6800 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    16 x 20 mm
  • Voltage:
    6.3 VDC