EKYB630ELL821MK35S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 820uF 63V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 2700mA 10000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKYB630ELL821MK35S
  • Part No:
    EKYB630ELL821MK35S
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    820 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 35 mm
  • Voltage:
    63 VDC