EKYB630ELL391MJ30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 63V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 1780mA 10000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKYB630ELL391MJ30S
  • Part No:
    EKYB630ELL391MJ30S
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    390 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 30 mm
  • Voltage:
    63 VDC