EKYB630ELL180ME11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 18uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 220mA 5000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKYB630ELL180ME11D
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKYB630ELL180ME11D
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    3000
  • Capacitance Value:
    18 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    5 x 11 mm
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    63 VDC