EKYB500ELL391MJ25S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 390uF 50V 20% (10 X 25mm) Radial 5mm 1600mA 10000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKYB500ELL391MJ25S
  • Part No:
    EKYB500ELL391MJ25S
  • COO:
    ID
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    390 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 25 mm
  • Voltage:
    50 VDC