EKYB250ELL822MMP1S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 8200uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 4280mA 10000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKYB250ELL822MMP1S
  • Part No:
    EKYB250ELL822MMP1S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    250
  • Capacitance Value:
    8200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    18 x 35.5 mm
  • Voltage:
    25 VDC