EKYB101ELL471MLN3S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 100V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2400mA 10000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKYB101ELL471MLN3S
  • Part No:
    EKYB101ELL471MLN3S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    16 x 31.5 mm
  • Voltage:
    100 VDC