EKYB100ELL272MJ30S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2700uF 10V 20% (10 X 30mm) Radial 5mm 2230mA 8000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKYB100ELL272MJ30S
  • Part No:
    EKYB100ELL272MJ30S
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Capacitance Value:
    2700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 30 mm
  • Voltage:
    10 VDC