EKYA350ELL471MJ16S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1300mA 7000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKYA350ELL471MJ16S
  • Part No:
    EKYA350ELL471MJ16S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    4702179uF
  • Tolerance:
    202203%
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole2190
  • Size:
    10 x 16 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    352205VDC