EKY-6R3ETD471MF11D
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 4000h 105A°C Ammo
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKY6R3ETD471MF11D
  • Part No:
    EKY-6R3ETD471MF11D
  • HTS:
    2000
  • Capacitance Value:
    470 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Size:
    6.3 x 11 mm
  • Termination Style:
    Radial2202
  • Voltage:
    6.3 VDC