EKY-630ELL391MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 22000uF 10V 20% (30 X 35mm) Radial 15mm 2680mA 1000h 105A°C
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKY630ELL391MK20S
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Chemi-Con
  • Part No:
    EKY-630ELL391MK20S
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
    1000
  • Capacitance Value:
    390 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Voltage:
    63 VDC