EKY-500ELL271MJ20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 270uF 50V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 1220mA 7000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKY500ELL271MJ20S
  • Part No:
    EKY-500ELL271MJ20S
    EAR99
    2000
  • Capacitance Value:
    270 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    10 x 20 mm
  • Voltage:
    50 VDC