EKY-500EC5222MMP1S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2200uF 50V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 3680mA 10000h 105A°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bulk Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: EKY500EC5222MMP1S
  • Part No:
    EKY-500EC5222MMP1S
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    2200 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    18 x 35.5 mm
  • Voltage:
    50 VDC