EKY-250ETE102MK20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 1000uF 25V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 1900mA 10000h 105A°C Ammo
Description +
Search Keywords: EKY250ETE102MK20S
  • Part No:
    EKY-250ETE102MK20S
  • HTS:
    500
  • Capacitance Value:
    1000 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    12.5 x 20 mm
  • Voltage:
    25 VDC