EKY-160ELL272ML20S
Chemi-Con
Cap Aluminum Lytic 2700uF 16V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 2530mA 10000h 105A°C Bulk
Description +
Search Keywords: EKY160ELL272ML20S
  • Part No:
    EKY-160ELL272ML20S
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Capacitance Value:
    2700 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 105 °C
  • Size:
    16 x 20 mm
  • Voltage:
    16 VDC